כל מה שחשוב לבדוק לפני בחירת מסכי לד והקמת קירות וידאו לעסק

אודיו ווידיאו - הוט

קירות וידיאו, קירות מסכים, וידיאו וולז, לא משנה איך נקרא להם, העובדה היא שכיום, כמעט לאן שלא נפנה, אנחנו נתקלים במקבצי מסכי הווידאו הדינמיים, אשר מציגים תמונה רציפה או מפוצלת, כשהם מכילים מידע, תמונות, סרטונים או מסרים מילוליים וויזואליים. אנחנו פוגשים אותם באמפי-תיאטראות, במגרשי הספורט, בקניונים, בבתי עסק, במסעדות, בשדות תעופה, במערכות מולטימדיה לאולמות, ובעצם, בכל מקום בו למישהו יש רצון למשוך את תשומת ליבנו או לשווק לנו משהו. מאחורי הקלעים, כאשר הם אינם מיועדים לשיווק ולמשיכת תשומת הלב, הם ממלאים תפקידים חשובים בחדרי בקרה, במוקדי אבטחה, בחמ”לים צבאיים ובמקומות נוספים בהם נדרש ריכוז של מידע ויזואלי המגיע בו זמנית, ממספר מקורות שונים. קירות הוידיאו הללו מורכבים מקבוצת מסכי לד וממערכת בקרה/תוכנת ניהול וידאו, אשר מנתבת לכל מסך את המידע הספציפי לו.

 

מה חשוב לוודא בעת בחירת מסכי הלד המרכיבים קיר כזה?

איכות התמונה של המסכים – מאחר ואנחנו עוסקים באפקט הוויזואלי, לאיכות התמונה ישנה חשיבות רבה. התמונה חייבת להיות חדה ולשקף צבעים טבעיים, ברזולוציה טובה וגבוהה.

מסגרות דקות עד בלתי קיימות – בקירות וידיאו פרסומיים וגם בקירות מולטימדיה לאולמות, בהם חשובה רציפות התמונה המוקרנת (כלומר, כל אחד מהמסכים מקרין חלק אחד מהתמונה או הסרטון השלמים), מומלץ לבחור מסכי לד חסרי מסגרת לגמרי, או מסכים ולהם מסגרת דקה ככל האפשר. בקירות וידיאו בחדרי הבקרה ניתן למקם מסכים בעלי מסגרת, אולם גם כאן, מומלץ לבחור במסגרת דקה בהרבה מאשר זו שהיינו בוחרים לו היה מדובר במסך בודד, על מנת להקל על עיני הצופה בהם.

יכולות מוטמעות – ישנם מסכים בהם מוטמעת תוכנת ניהול הווידאו ואילו מסכים אחרים מצריכים מערכת שתנהל אותם. מומלץ, על מנת להקל על ההפעלה, שלא לערבב בין הסוגים השונים, כאשר אתם מרכיבים קיר שלם.

גמישות השדרוג – תכונה חשובה מאד. למרות שהטכנולוגיות מתפתחות בצורה מתמדת, מחירו של קיר וידאו גבוה מכדי שבכל פעם שמתחולל חידוש כלשהו, ניפטר מהמסכים ומתקני התליה המרכיבים את הקיר הקודם ונחליף אותם בחדשים. לכן, חשוב לוודא כי ניתן לשדרג את המערכת מבלי להחליף את המסכים.

ממשק משתמש קל ונוח לתפעול של המערכת המפעילה – נוחות תפעול מערכת השליטה וניהול התכנים המוצגים חשובה מאד, בעיקר במקומות בהם מפעילי המערכת אינם אנשים טכניים. מומלץ להעדיף מערכת משוכללת פחות, אבל בעלת GUI נוח ואינטואיטיבי, על פני מערכת סופר-משוכללת המסובכת להפעלה.

 

לסיכום:

קירות וידאו הולכים ותופסים מקום גדול יותר ויותר בערוץ התקשורת של בעלי עסקים עם לקוחותיהם, של קניונים עם הבאים בשעריהם, של אמנים עם הקהל הצופה בהם. הבחירה במסכי לד מאיכות טובה, במתקני עיגון אמינים, בבקרי קיר ובמערכות ניהול ידידותיות למשתמש, תבטיח כי קיר הווידאו שלכם יעמוד בהצלחה במטרה שלשמה בניתם אותו.